טבעות אירוסין
 
טבעות אירוסין
לייעוץ חינם:
03-6122200
עמוד הבית אודותינו טבעות אירוסין תכשיטי יהלומים מאמרים יהלומים בהזדמנות ממליצים עלינו צור קשר

תחזוקה וניקיון של תכשיטים


למידע נוסף על תכשיטי יהלומים

תכשיטים הם חפצי חן הנשמרים במשך שנים רבות, בין אם מדובר על עגילי יהלום, על טבעת יהלום, על
צמיד טניס או על תליון מזהב. עם זאת, הם אינם רק מרהיבי עין אלא גם רגישים ודורשים טיפול קפדני, שיאפשר לשמר את יופיים הראשוני. במאמר זה נציג בפניכם מספר טיפים, שיסייעו לכם לתחזק ולשמור על תכשיטי הזהב והיהלומים שלכם.

אחסון תכשיטים - להקדים תרופה למכה
השלב הראשון בתחזוקה של תכשיטים הוא לאחסן אותם באופן הטוב ביותר, שימנע שריטות, חדירת אבק, חמצון או השחרה של התכשיטים. מומלץ לאחסן תכשיטים בקופסאות המיועדות לכך, אותן תקבלו בדרך כלל עם רכישת התכשיט. יש להקפיד על אחסון תכשיטים באופן שימנע מגע ביניהם, אף אם אין ברשותכם קופסאות תכשיטים, למשל באמצעות שקיות ניילון נפרדות.
בעת נסיעה לחו"ל, חשוב להמשיך ולשמור על ההפרדה בין התכשיטים. נטייה נפוצה היא לאחסן את כל התכשיטים בקופסא אחת, אך התוצאה של אופן אחסון כזה היא שריטות על הזהב.

יש להימנע מלענוד טבעות, תליונים או עגילים כאשר אתם מנקים את הבית, נמצאים במקלחת או בבריכה או משתמשים בתכשירים כימיקליים שונים, כבושם או קרם גילוח. יש להימנע מלחשוף תכשיטים למקורות חום וקור קיצוניים בזה אחר זה. חשיפה שכזו עלולה לגרום לעיוות התכשיט וליצירת סדקים.

ניקוי תכשיטים מזהב
הזהב הוא "מתכת אצילית", אשר אינה מתרכבת בקלות עם מתכות אחרות ואינה נוטה להתחמצן. הוא חומר עדין, טהור ונוח לעיבוד וריקוע. צבעו המקורי של הזהב הוא צהוב, וכדי ליצור תכשיטים מזהב בגוונים שונים או ליצור תכשיטי זהב צהוב שאינם על טהרת הזהב, יוצרים סגסוגת של זהב ומתכות אחרות. משום שרוב תכשיטי הזהב מיוצרים מסגסוגות, הם נוטים להתחמצן. כדי לשמור על צבעם המקורי, יש לאחסן תכשיטי זהב במקום יבש וקריר. בנוסף ניתן להשרות תכשיטים מזהב במים חמים וסבון או חומר עדין אחר. חשוב לייבשם לגמרי לאחר מכן באמצעות מטלית רכה, למניעת שריטות וכתמי מים.

תכשיטים מזהב לבן
הזהב הלבן נפוץ לרוב בקרב הנשים העונדות טבעות, צמידים או עגילים. מדובר בסגסוגת של זהב צהוב עם מתכת נוספת, כגון כסף או פלטינה, לצורך הבהרת הזהב. מכיוון שלא ניתן ליצור זהב לבן מוחלט, מצפים את התכשיטים ברודיום, שהוא מתכת לבנה היקרה אף מהזהב. הרודיום נוטה להישחק עם הזמן והמתכת הזהובה מתגלה. הדרך היחידה להחזיר את צבעם המקורי של תכשיטים אלה היא רק באמצעות ציפוי מחדש של הרודיום.

ניקוי יהלומים ואבני חן
ניתן להשרות יהלומים בתמיסת מים קרים וסבון ולנקותם באמצעות מברשת שיניים עדינה. עם זאת, מכיוון שישנם יהלומים אשר נסדקים או משנים את צבעם כאשר הם נחשפים באופן לא מבוקר למים או חומרי ניקוי, מומלץ לפנות ל-eDiamonds כדי לקבל הדרכה בנוגע לאופן הניקוי הנכון לכל יהלום שרכשתם.


ניקוי בחנות תכשיטים
חוסר ידע לגבי שיטות ניקוי נכונות עלול לגרום לשריטות ולהחלשות השיניים המקבעות את האבנים לתכשיט. לכן מומלץ, גם במקרה זה, לבצע את הניקוי דרך חנות התכשיטים eDiamonds.

כחברי מועדון של חברת eDiamonds הנכם זכאים מדי שנה, כחלק מן השירות המוקפד והמקיף המלווה אתכם כל ימי חייכם, לניקוי תכשיט וציפוי רודיום לחידוש תכשיטים מזהב לבן. חברי מועדון eDiamonds נהנים מהטבות נוספות, כגון ניקוי וחידוש של תכשיטים אשר לא נרכשו דרך eDiamonds.


ייעוץ טלפוני
טבעות אירוסין
טבעות אירוסין עד 2500 <
טבעות אירוסין סוליטר <
טבעות אירוסין טוויסט <
טבעות אירוסין 3 יהלומים <
טבעות אירוסין קלאסיות <
טבעות אירוסין עם אבני צד <
טבעות אירוסין בעיצוב אישי <
טבעות אירוסין מבוקשות <
טבעות יהלומים
טבעות מעוצבות
טבעות חצי נישואין
טבעות נישואין
תכשיטי יהלומים
תכשיטי יהלומים שחורים <
תכשיטי יהלומים ואבני חן <
תליוני יהלומים <
עגילי יהלומים <
צמידי יהלומים / צמידי טניס <
טבעות ותכשיטי גברים <
סטים <
יהלומים נושאי תעודה
יהלומים בהזדמנות
קנייה מהמקור
טיפים לרכישת טבעות אירוסין
אנחנו קונים זהב