טבעות אירוסין
 
טבעות אירוסין
לייעוץ חינם:
03-6122200
עמוד הבית אודותינו טבעות אירוסין תכשיטי יהלומים מאמרים יהלומים בהזדמנות ממליצים עלינו צור קשר

אבני חן

מהן אבנים יקרות לעומת חצי יקרות?

 ומתי כדאי לרכוש תכשיט משובץ אבני חן? 

אבן חן יקרה היא אבן שדרגת הקשיות שלה נעה בין 8-10 על פי סולם מוס, לעתים נחשבות מאוד גם אבנים בדרגת קושי 7. בשוק אבני החן בולטת חלוקה לשתי דרגות עיקריות: האבנים היקרות לעומת האבנים ה"חצי יקרות", כשההבדל ביניהן נעוץ במידת הקשיות שלהן.
בראש פירמידת האבנים היקרות נמצאים היהלומים, אבני האודם (רובי), הספיר והאמרלד, יחד עם זאת אבנים "חצי יקרות" נדירות ויוצאות דופן יהיו אף הן בעלות ערך כספי גבוה.

לכל אבן נתונים משלה
המדד הקובע בפועל את ערכה של האבן, נעוץ במידת קרבתה לשלמות מבחינת גודל, צבע, סימטריה וברק. מסיבה זו אבני החן למיניהן עשויות להיות יקרות אף יותר מיהלומים. ישנם מקרים שאבן חן יקרה מאיכות פחות טובה תהיה זולה משמעותית מאבן חן חצי יקרה באיכות גבוהה. הכל תלוי בעמידתה של האבן בקריטריונים המרכזיים בקביעת ערכה הגמולוגי על פי: צבע, ניקיון ומשקל. 

הכניסה לחברי מועדון בלבד

רשימת מועדון האבנים היקרות אינה גדולה במיוחד והיא כוללת בהגדרתה רק 4 אבנים יקרות: יהלום, אמרלד, ספיר ואודם (רובי). שאר אבני החן נכללות ברשימת האבנים "החצי יקרות", אך ערכן כאמור משתנה. הטעות הנפוצה בהגדרת האבנים כ"חצי יקרות" נעוצה בגישה המסורתית אשר הייתה מקובלת מאז 1858 אשר הבחינה בין אבן חן יקרה ואבן חצי יקרה, כשהמשמעות "חצי יקר" ניתנה לאבן אשר לה ערך מסחרי נמוך יותר מאבן יקרה.

 מתי עונדים תכשיטים המשובצים באבני חן

אבני החן, כשמן, נושאות חן והדר ובעלות נוכחות יוצאת דופן. מקובל בעולם כולו לרכוש תכשיט משובץ באבני חן כתכשיט שני או שלישי, לציון מאורע מיוחד כמו יום הולדת משמעותי, יום נישואין עגול, או כדי להרעיף תשומת לב. צבען של אבני החן היקרות שאינן יהלומים, הוא עז ומרהיב, ומאפשר לעצב תכשיטים מיוחדים שאין שני להם.

אבני חן כמשרות אנרגיות ועוצמות

יש המאמינים כי לאבני החן עוצמות ואנרגיות טובות, ובעזרתן ניתן לתת ערך נוסף לתכשיט ולקניה על ידי התאמת אבנים שונות לבני המזלות השונים לדוגמא:

מזל דגים ודלי – הספיר
מזלות קשת ודגים - טופז ואמטיסט
טלה ועקרב - קורל ועין הנמר האדום
מזל אריה – אודם רובי או ספיר, פרידוט ובלדסטון
שור ומאזניים – יהלום, אופל לבן ובריל
תאומים ובתולה – אמרלד ואקוומרין
סרטן – פנינה ומונסטון

 יהלום מציאות או אגדה?

 באופן מפתיע הפכה האגדה אודות היהלום למיתוס החזק ביותר, שכן, מבחינה היסטורית דווקא אבני החן הצבעוניות כמו האודם והספיר היו מוערכות יותר מהיהלומים, בעיקר מכיוון שיהלומים לא היו נדירים במיוחד. אבל במאה ה-20 ניכר שינוי משמעותי. 

למרות שנתגלו מאגרים רבים בדרום אפריקה, עלה ערכם הנתפס של היהלומים לחלקה העליון של רשימת האבנים היקרות במוחו של הציבור הקונה. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בחוכמת השיווק. מאמצים רבים הושקעו כדי לשמור על מקומו הראשון של היהלום, כך נוצר החיבור בין הסיסמה "יהלומים הם לנצח" ובין הקשרו למוסד הנישואין בצורת טבעות נישואין משובצות. 

 

ייעוץ טלפוני
טבעות אירוסין
טבעות אירוסין עד 2500 <
טבעות אירוסין סוליטר <
טבעות אירוסין טוויסט <
טבעות אירוסין 3 יהלומים <
טבעות אירוסין קלאסיות <
טבעות אירוסין עם אבני צד <
טבעות אירוסין בעיצוב אישי <
טבעות אירוסין מבוקשות <
טבעות יהלומים
טבעות מעוצבות
טבעות חצי נישואין
טבעות נישואין
תכשיטי יהלומים
תכשיטי יהלומים שחורים <
תכשיטי יהלומים ואבני חן <
תליוני יהלומים <
עגילי יהלומים <
צמידי יהלומים / צמידי טניס <
טבעות ותכשיטי גברים <
סטים <
יהלומים נושאי תעודה
יהלומים בהזדמנות
קנייה מהמקור
טיפים לרכישת טבעות אירוסין
אנחנו קונים זהב