איך לבחור טבעת אירוסין?

איך לבחור טבעת אירוסין?

בניגוד ללא מעט קלישאות שתם זמנן, יהלומים יהיו לעולם חבריה הטובים ביותר של האישה. טבעת אירוסין, תאמר כל אישה, מחייבת נוכחות של יהלום במרכזה. רגע לפני כריעת הברך והשאלה הידועה, עולה שאלה חשובה עוד יותר: איך בוחרים טבעת אירוסין, למה צריך לשים לב בבחירת היהלום ומה חשוב לשאול. יצאנו לבדוק עבורך כיצד מבצעים את הרכישה היקרה בחייך, אך הנכונה ביותר.

מה היא אוהבת?

טבעת אירוסין מושלמת היא טבעת שתואמת את טעמה האישי של אהובתך, מה שהופך את הבחירה לאינדיבידואלית מאוד וייחודית. לכן מומלץ לשים לב לדברים הבאים בטרם בוחרים טבעת אירוסין:
סגנון – האם בת זוגך מאובזרת ומוחצנת או עדינה ומופנמת הערה? אישה שאינה עונדת תכשיטים כלל למשל תעדיף לרוב טבעת קלאסית המשובצת ביהלום קטן, בעוד שהמקושטת תעדיף כנראה יהלום גדול ונווצץ. אם אינך יודע מהו טעמה האישי, אין חשש. רוב הנשים תדענה להעריך את אותה טבעת קלאסית דקה, עגולה ומשובצת יהלום, או לחילופין מודרנית טבעת יהלומים משולבת אבני צד עם טוויסט מעניין בצורתה העגולה והטבעית של הטבעת.
צבע – מומלץ להתאים את הגוון של טבעת אירוסין לצבע העור של המיועדת (לבהירות למשל מחמיא מאוד זהב אדום, בעוד טבעת אירוסין זהובה תעשה חסד עם שחומות.
מבנה – טבעת אירוסין רחבה ועבה יכולה להחמיא מאוד לבעלות אצבעות דקות וארוכות, אך תקצר עוד יותר את ידיהן של נשים בעלות אצבעות עבות וקצרות. הדבר אינו מהווה בעיה – ראה פיסקת רכישה בטוחה.

איך בוחרים יהלום?

כל יהלום, גדול כקטן, מוערך על פי ארבעה פרמטרים קבועים: משקל (קראט), צבע (גוון היהלום), ניקיון (האם ישנם פגמים ביהלום) וחיתוך (צורה ורמת גימור). לכן מומלץ לבקש הסבר מפורט מהמוכר, בעת בחירת טבעת אירוסין, על הפרמטרים ביהלום הספציפי שבחרת: מהו משקלו, מהי רמת הניקיון שלו וכל שברצונך לדעת. אל תחשוש לתחקר, עד שתבין בדיוק את מאפייניו של היהלום. מלבד קבלת האינפורמציה הנדרשת, זו גם דרך טובה עבורך לתהות על רמת הידע והמקצועיות של המוכר. זאת גם הסיבה שמומלץ להישמר ממוכרים הממעטים בהסברים, בדיוק בשל כך. מאחר וגם התקציב מוגבל לרוב (מלבד ברי-המזל שבינינו), תוכל להסתייע בהסבר של המוכר בכדי להחליט מהם הפרמטרים החשובים עבורך. אם, לדוגמא, מה שחשוב לך בטבעת הוא שתהיה מעוטרת ביהלום גדול, בעל מספר קראטים גבוה, תוכל להתפשר על שלושת המאפיינים האחרים, כלומר על רמת הניקיון של היהלום, צבעו ורמת הגימור שלו.

איך תעשה רכישה בטוחה?

נכון שהעובדה שרכשת טבעת אירוסין עוד לא אומרת שאתה מתחתן עם המוכר, אך מוטב להיות בטוח גם כאן ,וודא כי המקום ממנו רכשת הוא בית עסק אמין ורציני, בעל רישיון עסק וכן שברשותו רישיון לעסוק בסחר יהלומים ומכירתם ללקוחות פרטיים. במקרים מסוימים, ניתן לבקש תעודה של מעבדה גמולוגית חיצונית וניטרלית. קח בחשבון כי תעודה זו לרוב תהייה כרוכה בתשלום נוסף.
מעבר לכל האישורים המקצועיים יש להתחשב גם בתחושותיך לגבי בית העסק. האם אתה מרגיש שיש לך שפה משותפת וכימיה עם המוכר? האם הוא נראה איש מקצוע המפגין ידע ומהמנות? האם הוא קשוב לבקשותיך ומסייע לך לבצע את הבחירה הטובה ביותר? כל אלה חשובים מאוד בתהליך הבחירה.
המלצה חמה במיוחד – מוטב שרכישת היהלום והתכשיט תיעשה תחת קורת גג אחת. מלבד העובדה שזה יחסוך לך כאב ראש, דאגות וריצות, הרי שפעולת השיבוץ על בסיס הטבעת תתבצע על ידי משבץ אחד, שמכיר את היהלום, את מידותיו ויידע ליצור את ההתאמה המושלמת עבורך. מעבר לכך, תוכל גם להימנע ממצב בו תצטרך להיות איש הקשר בין שני אנשי מקצוע שונים, בעלי אינטרסים שונים.

תבטיח לעצמך שירות אחרי הקנייה

בדומה לכל רכישה, גם בבחירת טבעת אירוסין חשוב שתבטיח לעצמך כתובת לחזור אליה. כפי שהזכרנו קודם, בסעיף הדן בהתאמת הטבעת לבת הזוג, ניתן להחליף את הטבעת לאחר הקניה. אם מושא אהבתך לא התחברה לטבעת שרכשת, יספק לך בית עסק מקצועי שירותים שלאחר הקנייה, החל בתיקון הטבעת (הרחבה, הצרה וכדומה), דרך החלפה הטבעת בטבעת בסגנון אחר וכלה בשירות נוסף שחשוב להבטיח: חידוש הציפוי. קח בחשבון שתכשיט נענד מדי יום עלול להישרט ולהשתפשף עם הזמן, לכן מומלץ לרענן את המראה ולחדש את הציפוי באמצעות רודיום, אשר משיב לתכשיטי זהב לבן את הברק והבוהק הראשוני שלהם.

לסיכום

בחירת טבעת אירוסין היא לא עניין של מה בכך, אך בהחלט חוויה של פעם בחיים (טפו טפו טפו). זכור כי גם אם תקציבך אינו גדול, בעזרת הכרות עם טעמה האישי של בת זוגך, יצירת סדרי עדיפויות של הפרמטרים החשובים מבחינתך בטבעת וכמה שאלות בסיסיות, תוכל גם אתה להפיל את אשתך מהידיים.

שתפו: